Jeřabiny

Arónie – Černý jeřáb (Jeřabina černá) královna antioxidantů je známá díky vysokému obsahu antioxidantů, bioflavonoidů, vitamínů P, C, B, A, množství minerálů a dalších biologicky důležitých aktivních látek.

Stromek je hnojen dva roky po sobě hnojivem VERMI green, které je zapraveno pomocí rýče do půdy, aby se uvolňovalo přímo ke kořenům.

Toto hnojení se projevilo na velikosti a bohatosti plodů a také na jejich chuti. V případě malého množství srážek je stromek dle potřeby zavlažován. (Žádné další chemické ošetření není aplikováno)

Červená jeřabina - Jeřáb sladkoplodý - ocení lidé s urologickými potížemi a to hlavně ti, kteří trpí tvorbou písku a kamenů v močovém ústrojí.

Jeřabina vyniká močopudnými vlastnostmi a má schopnost rozkládat a následně vyplavovat již zmiňovaný písek.

Jeřabina je ceněna též jako účinné antirevmatikum a nezanedbatelná je schopnost napomáhání vylučování žluči do střevního aparátu, což výrazně usnadňuje trávení. Proto se také často přidává jako doplněk ve formě zavařenin k zvěřinovým jídlům. Jeřabiny vynikají obsahem vitamínů: C, A, dále pak obsahují lykopen – látku, která má pozitivní vliv na prostatické obstrukce.

Stromek je hnojen dva roky po sobě hnojivem VERMI green, které je zapraveno pomocí rýče do půdy, aby se uvolňovalo přímo ke kořenům.

Toto hnojení se projevilo na velikosti a bohatosti plodů a také na jejich chuti. V případě malého množství srážek je stromek dle potřeby zavlažován. (Žádné další chemické ošetření není aplikováno.)

Švestky

Různé druhy švestek a blum - (Slivoně blumy, Čačanská lepotica)

Stromy jsou hnojeny dva roky po sobě hnojivem VERMI green, které je zapraveno pomocí rýče do půdy, aby se uvolňovalo přímo ke kořenům. Dále je aplikováno po obvodu koruny stromu. Toto hnojení se projevilo na velikosti a bohatosti plodů a také na jejich chuti. V případě malého množství srážek je stromek dle potřeby zavlažován. (Žádné další chemické ošetření není aplikováno.)

Jabloně

Různé druhy jabloní

Jabloně jsou hnojeny dva roky po sobě hnojivem VERMI green, které je zapraveno pomocí rýče do půdy, aby se uvolňovalo přímo ke kořenům. Dále je aplikováno po obvodu koruny stromu. Toto hnojení se projevilo na velikosti a bohatosti plodů a také na jejich chuti. V případě malého množství srážek je stromek dle potřeby zaléván. (Žádné další chemické ošetření není aplikováno.)

Nová výsadba jabloní, která je aplikována přímo do hnojiva VERMI green. Na podzim je klasickou metodou vyhloubena díra pro novou výsadbu, do které je nasypáno hnojivo VERMI green. Na obrázku vidíte úrodu z druhého roku po výsadbě.

Vysázení ovocných stromků se projevilo jednak na velice dobrém zakořenění a růstu, ale také na množství velikosti, bohatosti plodů a na jejich chuti. V případě letošního malého množství srážek je stromek dle potřeby zavlažován. (Žádné další chemické ošetření není aplikováno.)

Meruňky a broskve

Nová výsadba meruněk a broskví , která byla aplikována přímo do hnojiva VERMI green. Na podzim je klasickou metodou vyhloubena díra pro novou výsadbu, do které je nasypáno hnojivo VERMI green. Na obrázku vidíte úrodu z druhého roku po výsadbě.

Vysázení stromků se projevilo jednak na dobrém zakořenění a vitalitě růstu. Na obrázku je vidět stromek po roční aplikaci hnojiva. V případě letošního malého množství srážek je stromek dle potřeby zavlažován. (Stromek je ošetřen v jarních měsících proti strupovitosti.)

Rybíz

Koncentrovaná aplikace hnojiva VERMI green je v tomto případě vidět na množství úrody.

Kiwi a Goji

Rostliny jsou sázené přímo do hnojiva VERMI green a je patrné, že koncentrovaná aplikace jim nevadí a velice příznivě ovlivňuje zakořenění a zdravý růst.